За період червень-серпень 2014 року ERV було застраховано 148 тис. туристів, подорожуючих за кордон, зареєстровано 2 254 страхових випадків на загальну суму 6,7 млн. грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість застрахованих туристів скоротилася на 46%. Як наслідок, зменшилася і кількість страхових випадків - на 40% порівняно з літом минулого року. При цьому, незважаючи на зменшення кількості страхових випадків практично вдвічі, сума страхових виплат компанії цього літа збільшилася на 15% порівняно з аналогічним періодом минулого року у зв'язку зі значним зростанням курсу іноземної валюти. Найбільше звернень про страхові випадки цього літа надійшло до ERV із Туреччини (28%), Болгарії (26%) та Греції (14%). Частота страхових випадків практично не змінилася, на 100 застрахованих туристів припадає в середньому один страховий випадок.
95% страхових випадків цього літа склали випадки амбулаторного лікування раптових легких захворювань туристів - гастроентерити, отити, ГРВІ, а також легких побутових травм. Середня вартість амбулаторного випадку склала 2000 грн. (125 євро). 90 страхових випадків, тобто близько 4% - випадки, що потребували невідкладного стаціонарного лікування, такі як гострі харчові отруєння з високою температурою і зневодненням, в основному у дітей, апендицити, серйозні травми. Так, наприклад, середня вартість випадку апендициту склала 56 000 грн. (3500 євро). Також ERV було організовано та оплачено 4 випадки репатріації - з Туреччини, Тунісу та Болгарії. У двох випадках смерть настала внаслідок утоплення. Середня вартість репатріації склала 42 000 грн. (2600 євро).
Найбільш складний і дорогий страховий випадок цього літа стався в Італії. Клієнт ERV був госпіталізований з діагнозом крововилив у головний мозок. Була проведена операція з видалення гематоми головного мозку, 22 дні застрахований перебував на стаціонарному лікуванні, в т.ч. у палаті інтенсивної терапії з ШВЛ (штучна вентиляція легенів), після чого був транспортований в Україну. На жаль, цей випадок один із тих, коли мінімальної для поїздок до Європи страхової суми в 30 000 євро не вистачило для покриття всіх медичних витрат. Застрахований майже місяць був нетранспортабельний, при цьому вартість тільки одного дня перебування в палаті інтенсивної терапії становить близько 3000 євро. Після вичерпання страхової суми витрати на подальше лікування та транспортування туриста, а це близько 18 000 євро, лягли на плечі його сім'ї та близьких. ERV в рамках своїх зобов'язань покрила витрати в повному розмірі страхової суми, тобто 30 000 євро.
«У компаніях групи ERV в Європі, як правило, мінімальна страхова сума по медичних витратах становить не менше 100 000 євро, а в більшості випадків вона безлімітна, тобто випадки оплати витрат власними коштами застрахованих практично виключені. Ми вважаємо, що приходить час і українським громадянам, туристичному бізнесу зрозуміти, що економія на страхуванні може привести до значних фінансових втрат», - коментує голова правління ERV Мирослав Бойчин.