За три тижні новорічних і різдвяних свят (25 грудня - 15 січня) в страхову компанію ERV було заявлено про понад 550 страхових подій з туристами за кордоном, загальна сума медичних витрат по яких склала близько 1,7 млн. грн. 55% страхових подій були пов'язані з лижними травмами - це переломи кінцівок, вивихи, травми ребер, забої грудної клітки, розриви зв'язок, травми голови та інше. У 18 випадках туристи потурбували стаціонарного лікування та проведення оперативних втручань. Середня вартість такого випадку становить від 3,5 тис. до 9 тис. євро. Найчастіше за медичною допомогою українські лижники і сноубордисти зверталися в Болгарії, Австрії, Словаччині.
У 5 випадках, у зв'язку з важкими травмами і відсутністю альтернативних варіантів евакуації постраждалих з гори, доводилося викликати вертоліт. Середня вартість цієї послуги становить близько 4 тис. євро. Іще в одному випадку ERV організувала транспортування туристки з травмою таза в лежачому положенні з Болгарії в Україну (м. Одеса) машиною швидкої допомоги. Вартість евакуації склала 3 тис. євро., ще 2 тис. євро компанія оплатила за надані постраждалій медичні послуги.
Любителям гірськолижного відпочинку ERV рекомендує оформляти страховий поліс, який включав би в себе страхування медичних витрат на суму не менше 30 000 євро і страхування від нещасного випадку, і обов'язково простежити, щоб поліс був оформлений з опцією «Активний туризм» ( покривав спортивні ризики).
ERV також наполегливо рекомендує туристам, які їдуть на зимовий відпочинок, особливо в Західну Європу, страхувати свою цивільну відповідальність за нанесення збитків третім особам. Показовий випадок стався нещодавно з одним із клієнтів компанії в Австрії. Турист катався на сноуборді, впав і, покотившись з гірки, випадково збив жінку. За транспортування постраждалої з гори і огляд у лікарні туристу виставили два рахунки на загальну суму близько 900 євро. При наявності страховки цивільної відповідальності ці рахунки оплатила би страхова компанія. На жаль, такої страховки у туриста не було, і питання оплати йому довелося вирішувати самостійно.
ERV рекомендує українським туристам слідувати європейській практиці, і у випадках отримання травм внаслідок необережних дій третіх осіб, цікавитися контактною інформацією винуватця зіткнення (ім'я, прізвище, громадянство, адреса проживання, номер телефону, копія його страхового поліса) і звертатися до адміністрації курорту або в поліцію для документальної фіксації події. Таким чином, у туристів з'явиться можливість стягнути з винуватця нещасного випадку компенсацію непередбачених витрат , в т.ч. на лікування, яке у випадках лижних травм може бути тривалим і дорогим.